niedziela, 18 września 2011

Konkurs "JIKowa Tytułomania" - edycja pierwsza


KONKURS "JIKOWA TYTUŁOMANIA"
7 czerwca pojawił się pierwszy wpis na tym blogu. W najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania i odzewu z Waszej strony! „200 recenzji na dwusetlecie” wydawało nam się zamiarem tyleż ambitnym, co mało realnym. Dzięki Wam dwusetka jest już w zasięgu ręki i mamy wrażenie, że plan zostanie zrealizowany jeszcze przed urodzinami JIKa. Dziękujemy za te trzy miesiące, za Waszą pasję i wspaniałą współpracę. Odkurzanie zapomnianych powieści w miłym towarzystwie daje dużo radości.

Wszystkich autorów, czytelników i miłośników Projektu Kraszewski serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie JIKowa Tytułomania.

Zadanie polega na tym, by ułożyć krótkie opowiadanie, absurdalne lub na serio, w które należy wpleść minimum 10 tytułów książek Józefa Ignacego Kraszewskiego. Lista książek znajduje się w zakładce. Opowiastka może liczyć maksymalnie pięć zdań.
Zwycięzca zostanie wyłoniony za pomocą demokratycznego głosowania. Nadesłane prace przedstawimy anonimowo, aby ułatwić obiektywną ocenę.

W konkursie mogą uczestniczyć administratorzy (z wyjątkiem niżej podpisanej), współtwórcy, ale również czytelnicy blogu Projekt Kraszewski. Prosimy o nadsyłanie opowiadań na adres: projekt.kraszewski@gmail.com do 25 września (niedziela) do godziny 24. Z góry dziękujemy za wyróżnienie użytych tytułów książek JIKa w tekście (pogrubienie, podkreślenie, kolor). Prace powinny być podpisane nickiem lub imieniem i nazwiskiem. W poniedziałek, 26 września, Wasze opowiadania ukażą się na blogu i zaprosimy wszystkich do głosowania, które będzie trwało przez tydzień. Nagrodą dla zwycięzcy, poza sławą i chwałą, będzie dowolna książka wybrana z oferty księgarni internetowej w cenie do 40 zł (bez kosztu wysyłki). Przewidujemy również wyróżnienia.

Przekazanie informacji o konkursie na waszych blogach będzie miłym gestem, ale absolutnie nie stanowi warunku uczestnictwa. Banerek do pobrania:
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące konkursu, Prosimy o zgłaszanie wątpliwości w komentarzach do tego posta lub mailem.

Życzymy Wam połamania piór i nadwerężenia klawiatur. :)Uwaga: można wysłać kilka historyjek (jeśli wena dopisze). Każda z nich będzie osobnym kandydatem do nagrody:).

8 komentarzy:

 1. Fantastyczne grafiki:). Zwłaszcza ta trzecia jest świetna. Lece poinformować o konkursie gdzie się da:).

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie - czy te tytuły muszą być w takiej całości razem z tymi dopisanymi słowami po dwukropku? Np. "coś tam coś tam: Powieść z X wieku"? Bo jeśli z tym, to ja chyba wymiękam.

  OdpowiedzUsuń
 3. No weź, to już weszlibyśmy chyba na niebotyczny poziom absurdu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ok, tak to lubię:)

  U siebie już Was reklamuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już pomysł i notatki na brudno, ale muszę dopracować, do niedzieli zdążę ;-)Świetny konkurs! Lubię to!

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i reklamę. :)

  OdpowiedzUsuń